sanjet merkez
sanjet merkez
sanjet merkez
sanjet merkez

Devam Eden Projelerimiz

Sandıklı Jeotermal Sahasında Suyun Tek Elden Dağıtılması Projemiz

Sandıklı Hüdai Termal Turizm bölgesinde ki ; gerek sera faaliyetleri, gerek termal tesis ve işletme faaliyetleri kontrol altına alınamamakta, jeotermal suyun ihtiyaç oranında kullanımı ve talebi karşılama noktasında sıkıntılar yaşanmaktadır.

Yenilenebilir enerji kaynağı olan jeotermal suyun daha verimli , daha bilinçli ve kontrolü yapılabilen bir kaynak olarak kullanarak gelecek nesillere aktarılabilmesi için “Sandıklı Hüdai Termal Turizm Merkezinde Jeotermal Saha İçerisinde Sıcak Su Dağıtım Şebekesi “ işi’nin yapılması hayati önem arz etmektedir.

Jeotermal sahamızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için önemsediğimiz bu projeyi Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğini alarak en kısa sürede yapmayı ve uygulamaya geçirmeye kendimize görev adlediyoruz.

Jeotermal sahamızdaki sera alanını da iki katına çıkaracak olan projemiz bölge ekonomisine ve istihdama da büyük katkı sağlayacak olup, jeotermal kaynakla ısınan sera alanı bakımında ülkemizin en önde gelen alanlarından biri olması hedeflenmektedir.

Projemizin yaklaşık maliyeti 62.000.000 tl olup projemiz 4 etapta projelendirilmiştir. 1. ve 2 etapların ihalesi yapılmış olup 2018 yılında faaliyete geçmesi planlanmaktadır. Çalışmaları başlayan projemiz tüm hızıyla devam etmektedir.