SANJET ısıtma sezonuna başlıyor

dapius mapiusdapius mapius

SANJET AŞ'den yapılan açıklamaya göre 12 Ekim tarihinden itibaren konutların ısınması için sıcak su verilecek. Yapılan açıklamada yeni sezonda zam yapılmayacağı, geçen seneki fiyatların aynen uygulanacağı belirtildi.

SANJET AŞ'nin son hazırlıklarını inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Çöl, "Vatandaşlarımıza göreve geldiğimiz günden bu güne hep ucuz ve kaliteli ısınma sözü verdik. Çabalarımız hep bu yöndeydi. Bu sezon başlamadan geçen sezon ısıtma hattımızda oluşan problemleri ve kaçakları belirledik. Yaz sezonu başlayıp sıcak sular sistemden çekildiği zaman yoğun mesai harcadık. Tepeden tırnağa Sandıklı'mızdaki bütün ana arter ve ara sokaklar dahil olmak üzere zamanı geçmiş ve eskiyen bütün boruları yenileyerek su kaçaklarımızın ve sistemimizi yoran arızaların önüne geçmiş olduk" dedi.

ANJET AŞ yönetim kurulu olarak bu sezon zam yapmama kararı aldıklarını kaydeden Başkan Çöl, "Vatandaşımız geçen seneki fiyatlarla ısınmaya devam edecek. Tabi bu kararları alırken mali olarak güçlenmemiz ve SANJET AŞ'yi düştüğü kötü durumdan çıkarmamız gerekiyordu. En az 6 ay maaş alacağı olan, kuyularımıza gelen elektrik faturalarını ödeyemeyen ve 3.5 milyon TL borçla devraldığımız SANJET şirketinden, 2.5 yılda 2 milyon TL kar eden ve en fazla yatırım yaparak zam yapmayan bir şirket haline geldik. Bu hizmetlerimiz vatandaşlarımızın bize güveni ve personellerimizin gece gündüz çalışmaları ile mümkün olmuştur" diye konuştu.